Jeśli chodzi o zajęcie należności od dłużnika z tytuły alimentów to komornik każdego miesiąca może zabrać 60% wynagrodzenia. Nadmienić tutaj trzeba, że w przypadku alimentów nie obowiązuje kwota wolna od zajęcia komorniczego ( 1600 złotych brutto ). Jeżeli zarabia pan 1000 złotych, komornik może zająć nawet 600 zł.