Co to jest?
CentrumKredytowe.pl to platforma umożliwiająca publikację pytań z dziedziny szeroko pojętych finansów. Na zadane pytania użytkownicy uzyskują odpowiedź od innych użytkowników.

Jak zadać pytanie?
Kliknij w link zadaj pytanie, który znajduje się w różnych częściach strony.

Kiedy uzyskam odpowiedź?
Platforma bazuje na użytkownikach i to od nich zależy, na które pytania oraz kiedy zostaną udzielone odpowiedzi.

Jak długo czeka sie na odpowiedź o zaprzestanie przetwarzania danych?

Cześć wszystkim. Mam problem z BIK. Kilka lat temu wziąłem kredyt. Straciłem pracę i przez jakiś czas miałem problem z jego spłatą. Oczywiście komornik i BIK. Dzięki pomocy rodziny jakoś się wykaraskałem. Teraz ponownie starałem się o kredyt na mieszkanie, jednak Pani w banku poinformowała mnie o tym, że wciąż widnieje w BIK. Poradziła, żebym napisał podanie o wykreślenie, co też uczyniłem. I tu pojawia się moje pytanie. Ile czeka się na jakąś odpowiedź z BIK? Czy w ogóle coś odpowiedzą, czy w jakimś terminie po prostu wykreślą i już?
pytanie zadane 16 sierpnia 2013 przez użytkownika carrie (20,110)
przywrócone 25 listopada 2013 przez użytkownika dominum

1 odpowiedź

Skoro miałeś komornika, bank nie ma obowiązku zaprzestania przetwarzania danych osobowych i historii kredytowej do BIK na twój temat, może to zrobic ale nie musi. Jeśli się nie zgodzi, w ciągu pewnie max miesiąca dostaniesz odpowiedź negatywną. Jeśli zaś nie dostaniesz odpowiedzi, pobierz swój raport z BIK.  Historia kredytowa, może być przetwarzana przez 5 lat po spłaceniu zadłużenia
odpowiedź 24 listopada 2013 przez użytkownika LoanMonster (8,040)

Podobne pytania

1 odpowiedź
pytanie zadane 19 sierpnia 2013 przez użytkownika carrie (20,110)
1 odpowiedź
pytanie zadane 5 sierpnia 2013 przez użytkownika Adreno (6,110)
1 odpowiedź
1 odpowiedź
...