Co to jest?
CentrumKredytowe.pl to platforma umożliwiająca publikację pytań z dziedziny szeroko pojętych finansów. Na zadane pytania użytkownicy uzyskują odpowiedź od innych użytkowników.

Jak zadać pytanie?
Kliknij w link zadaj pytanie, który znajduje się w różnych częściach strony.

Kiedy uzyskam odpowiedź?
Platforma bazuje na użytkownikach i to od nich zależy, na które pytania oraz kiedy zostaną udzielone odpowiedzi.

ile może ściągnąć komornik z umowy o prace

Witam, ciekawi mnie  pewna kwestia, a mianowicie ile może ściągnąć komornik z umowy o pracę. Dajmy na to, że jest to płaca minimalna krajowa. Ile zostawiają na życie? Czy na przykład mogą ściągnąć z wypłaty małżonka, jeśli zarabia więcej? Proszę o odpowiedź.
pytanie zadane 14 sierpnia 2013 przez użytkownika carrie (20,110)
przywrócone 25 listopada 2013 przez użytkownika dominum

1 odpowiedź

Generalnie komornicy mogą zająć do 50% z każdego wynagrodzenia, jednak w kieszeni musi nam zostać  kwota wolna od zajęcia komorniczego, która w 2013 roku wynosi 1600 złotych brutto i jest równowartością pensji minimalnej. Jeżeli mówimy o skali netto – na rękę to jest to około 1180 złotych.
odpowiedź 23 listopada 2013 przez użytkownika Meritum (50,310)

Podobne pytania

1 odpowiedź
pytanie zadane 7 grudnia 2013 przez użytkownika Kamson (40,100)
0 odpowiedzi
1 odpowiedź
pytanie zadane 14 września 2013 przez użytkownika Kamson (40,100)
1 odpowiedź
1 odpowiedź
pytanie zadane 17 lipca 2013 przez użytkownika carrie (20,110)
...